כיצד להפחית רעש בתעשיה

חשיפה לרעש גבוה גורמת לנזקים בלתי הפיכים בשמיעה

חירשות כתוצאה מחשיפה לרעש תופסת מקום גבוה במחלות מקצוע מדווחות ביטוח לאומי. אפשר במהירות ובקלות יחסית להפחית את רמת הרעש. הנמכת מפלס הרעש תורמת להגדלת פריון העבודה, ירידת שגיאות ומניעת עייפות.
במקביל לפניה למוסד לביטוח לאומי ישנה היום מגמה חזקה של הגשת תביעות ישירות למעביד. החוק הישראלי למפגעי רעש אוסר חשיפה ממושכת לרעש מעל 85 דציבלים למשך של יותר מ-8 שעות. חשיפה זו גורמת לבעיות בשמיעה. למעשה, מחקרים חדשים מוכיחים שכבר בחשיפה של 80 דציבלים נגרמים נזקים.
לא רק השמיעה נפגעת הקשב , הריכוז והיכולת לתפקד באופן יעיל . אפשר וצריך להפחית את הרעש . ניתן תחילה לעבוד בתקציבים לא גבוהים .

כיצד להפחית רעש בתעשייה

רעש כללי באולם.
גודל אולם הייצור וגובהו משפיעים על צורת התפתחות הרעש בחלל .
חלל גדול ורפלקטיבי יוצר הדהוד מתמשך .
רמת הרעש גבוהה, יש בעיה במובנות הדיבור ותחושה של אי נוחות .
בדרך כלל, אולם ייצור טיפוסי הינו גדול, מהדד ומגביר רעש. לכן מומלץ לבצע קודם טיפול סביבתי באולם על ידי שימוש בסופגי רעש סונקס כמתלים אקוסטיים או בהדבקה ישירות לתקרה ולקירות. על ידי שימוש בסופגי רעש סונקס ניתן להפחית את רמת רעש באולם באופן משמעותי, לפחות ב-7 דציבלים. ההדהוד ירד באופן דרמטי, מה שיוריד את ההמולה וישפר את מובנות הדיבור (הבט בטיחותי).

רעש נקודתי/ מקורות רעש

לאחר שביצענו טיפול אקוסטי כללי באולם, ניתן להפיק תועלת רבה על ידי טיפול נקודתי במקורות רעש. ניתן לבנות משתיק קול מסביב למכונה. בדרך כלל משתיק כזה יוצר מגבלות של גישה והוא בעל עלויות לא קטנות. לכן במרבית המקרים ניתן לקבל הפחתה משמעותית על ידי בנית משתיק חלקי או מחיצה סופגת רעש. כושר הפחתת רעש של משתיקי קול נע בין 15 דציבלים למחיצות לבין 50 דציבלים למשתיקים סגורים. השילוב בין טיפול סביבתי לבין טיפול נקודתי הוא שנותן את התוצאות המרביות בהפחתת רעש.

בנית חדרי מפעיל או משרדים באולם הייצור

כאשר החלל גדול ורמת הרעש גבוהה השיקול הכלכלי יוביל אותנו לבנות חדר שקט בסביבה רועשת. זה יכול להיות פתרון כלכלי טוב, במיוחד כאשר יש ריבוי מכונות.

כללים לבניית חדר שקט בסביבה רועשת:

  1. קירות ותיקרה כבדים, רצוי כפולים
  2. בתווך בין הקירות מילוי של חומר אקוסטי פשוט.
  3. חלונות כפולים מזכוכית בידודית
  4. הדלת צריכה להיות כבדה ואוטמת.
  5. יש לצפות את תקרת החדר בסופגי רעש סונקס בעובי 5 ס"מ לפחות.

בנית משתיק קול מסביב למכונה

העקרונות לבניית משתיק זהים לבניית חדר שקט. למעט העובדה שיש צורך בכיסוי סופגי רעש סונקס על כל הדפנות. לדוגמה, משתיק קול שהדופן שלו הוא בעובי של 1 מ"מ פח (8 ק"ג למ"ר) ייתן הפחתה ממוצעת של כ-20 דציבלים!

רעש בין משרדים במפעל

לעיתים קרובות, מתברר שיש בעית רעש במשרדים. רמת רעש גבוהה, הפרעה הדדית בין משרדים , הדהוד וכדו' הפרעה הדדית בין משרדים נגרמת לעיתים קרובות כתוצאה מכך שקירות הגבס לא מגיעים לתקרת הבטון או והבליעה האקוסטית של התקרה נמוכה מדי. אריחי סונקס משולב במקום ההנמכה הקיימת פותרים את הבעיה אם הבעיה הינה הדהוד, רעש וקושי במובנות הדיבור, אזי ניתן לפתור את הבעיה ע"י הדבקת סופגי רעש סונק דקורטיביים לתקרה

לייעוץ ללא התחייבות 050-4327304

לקטלוג המוצרים המלא

גלריית סופגי רעש בתעשיה

תקרת סונקס במוסך סונקס מתלים הנמכת תקרה במבנה תעשייתי תקרת סונקס במבנה תעשייתי
חיפוי קיר לחדר מכונות תקרת סונקס למבנה תעשייתי הנחת תקרת סונקס למבנה תעשייתי סונקס מתלים מתקרה האולם

אריחי סונקס בלוק

אריחי סונקס בלוק

מבוך משתיק יציאת מזגן

מבוך משתיק יציאת מזגן

בניית החדר מבחוץ

בניית החדר מבחוץ

משתיק קול מסביב למדפסת שורה

משתיק קול מסביב למדפסת שורה

תקרת סונקס בחלל תעשייתי

תקרת סונקס בחלל תעשייתי

תקרת סונקס במתחם מוקדנים

תקרת סונקס במתחם מוקדנים